Başa Dön
×
ANASAYFA HABER & DUYURU HİZMETLERİMİZ FİRMALAR ANTALYA SERBEST BÖLGESİ HAKKIMIZDA MULTİMEDYA İLETİŞİM
Sektörler

« Önceki Sayfa XYZ TEKNOLOJİ A.Ş.

İş Konusu Yazılım Geliştirme
Yetkili
Adres XYZ Teknoloji A.Ş. Antalya Serbest Bölge Şubesi Antalya Serbest Bölge Liman SB Mah. B-3 Cad. No:11/2 Konyaaltı/ANTALYA
Telefon
Faks
E-Posta info@xyzteknoloji.com
Web Sitesi https://xyzteknoloji.com/Firma Profili

XYZ Teknoloji AŞ olarak İTÜ Teknokent bünyesinde kurulmuş, FinTech ve Blockchain konuları üzerinde çalışan bir yazılım geliştirme ekibiyiz. Blokchain teknolojisinin geleneksel finans, işletme ve mühendislik geçmişine sahip bir girişimci grubu olarak gerçek hayata değen noktalarda neyi çözebileceğine odaklandık. Hikâyenin başında çoğunlukla kripto paralar ile anılan Blockchain teknolojisinin kripto paralar haricinde neleri çözebildiği, özellikle dönüşen, dijitalleşen geleneksel finans sektöründe nasıl fayda sağlayacağı üzerine kafa yorduk ve Regtech Fintech alanında nasıl bir fark yaratabiliriz sorusundan yola çıkarak XYZ teknolojiyi hayata geçirdik. 

Uluslararası pazarda alternatif finans alanında çok önemli bir başlık olan kitlesel fonlama için geliştirmeye başladığımız Kitlesel Fonlama Platform Çözümümüz Türkiye'deki regülasyon ile birlikte ulusal pazarda da yer buldu. Bunun yanında blockchain tabanlı kitlesel fonlama platformu kullanarak geliştirdiğimiz farklı bir versiyonu da mevcut. 
Çalışma prensibinde; girişimci firma ya da şahısların platform aracılığı ile üretim ya da teknoloji alanındaki fikir ya da işlerini sunabildikleri bu fikirlerin yetkin bir yatırım komitesi tarafından değerlendirildikten sonra belirli bir kısmının bedeli karşılığında halka arz edilmesi söz konusu. Bu sayede her seviyeden yatırımcı inandığı iş fikirlerine belirlenen limitler dahilinde ortak olabildiği gibi, girişimciler açısından da ürünlerin pazara uyum testi, maliyetsiz finansman ve bilinirlik gibi birçok açıdan fayda sağlıyor. 
Türkiye’de yasalaşan tebliğ belli düzenlemeler ve kanunlar çerçevesinde oluşturulmuş bir kurallar dizisine sahip. XYZ olarak biz de regülasyona tam uyumlu, tanımlı kurumlar ile entegre bir platform altyapı sağlayıcısı olarak konumlanıyoruz. Finans kurumları ve platform sahibi olmak isteyen kurumsal yapılara servis sağlıyoruz. 
Ürünümüz blockchain tabanlı geliştirilen bir çözüm olduğundan özellikle yurtdışı pazarı için hisselerin blockchain teknolojisi ile dijitalleştirilerek STO trading mümkün. Gayrimenkul ve tarım projelerine de uyarlanabiliyor. 
Bunun yanında Kripto para piyasaları için kara para aklamayı önleyici bir yazılım çözümü geliştiriyoruz. Uluslararası arenada Bahreyn Merkez Bankası ile bir işbirliğimiz mevcut. Kripto para borsalarında ya da kripto varlıklarla (dijital paralar, hisseler blockchain tabanlı varlıklar) yapılan işlemlerin incelenerek bir risk skoru verilmesi bu sayede regülatörler ya da borsaların gerekli aksiyonları almasını sağlayan bir çözüm. 

Ayrıca geleneksel finans piyasaları için müşterilerin kripto varlıklarıyla işlem yapılabilmesini sağlayan bir Crypto Custody çözümü üzerinde çalışıyoruz. Bunun dışında da farklı sektörden kurumlarda blockchain projelerine danışmanlık ve ürün tasarımı konularında aktifiz.